Banyo Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Banyo Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Banyo Dekorasyonlarında Püf Noktalar

Banyo-Dekorasyonlarında-Püf-Noktalar-Online Keşif-1
Dekorasyon işlemleri evlerimizi daha iyi bir hale getirmek için oldukça önemli püf noktalar içerir. Bunun nedeni dekorasyon sayesinde evimizde daha fazla alana sahip olabilmemiz ve daha şık bir görünüm elde edebilmemizdir. Banyolar evlerimizde en çok kullandığımız alanlardandır. Bu nedenle banyo dekorasyonu bizler için oldukça önemli bir hal alıyor.
Kilit Noktalar
 • Banyolarımızın daha dikkat çekici ve göze hitap eden bir görüntüye sahip olabilmesi için banyo dekorasyonu yaptırmak oldukça etkili bir hamledir.
 • Daha fazla alana sahip olmak ve kullanılamayan alanları yeniden kullanabilmek sizlere avantajı sağlar. 
 • Banyo dekorasyonu yaparken kullanacağınız eşyaları dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.
Yazı Konu Başlıkları

Banyo Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Banyo dekorasyonu yaptırmanız için bazı modern banyo tasarımları örneklerine noktalara dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni yaptığınız dekorasyonun banyonuza işlevsellik kazandırmasıdır. Bu noktalar ne tarz eşyalar tercih edeceğinizden duvar boylarına kadar bir sürü madde içerir. Yani banyo dekorasyonu yaptıracağınız zaman elinizde bir liste olması sizin avantajınıza olacaktır.

Banyo dekorasyonu yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar;

 • Eşyalarınızı dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.
 • Duvar ve dolap boyalarının açık renkli olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Aydınlatma için uygun rengi ve avizeyi tercih etmelisiniz.
 • Ek olarak alacağınız aksesuarların yapılacak dekorasyonla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu maddeler doğrultusunda dekorasyon işlemleri yaptırdığınızda banyonuzdaki alanın genişlemesi ve daha ferah bir ortama sahip olmanız kaçınılmazdır. Çünkü yapılan dekorasyon işlemlerinin birinci amacı kullanıcılarını rahatlatmadır. Bu sayede devamlı olarak kullandığınız alanları daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Faydaları

Genel olarak banyo dekorasyonu yaptırmaya karar verdiyseniz tadilatlar bittiği zaman faydalarını daha net bir şekilde görebileceksiniz. Evlerinizde sık kullandığınız alanları tekrardan dekore etmeniz alanın daha kullanışlı bir hal almasını sağlar.

Banyo dekorasyonu yaptırmanın faydalarından ilki daha fazla alana sahip olmanızdır. Her eve göre değişiklik gösteren banyo boyutları yapılan dekorasyonlar sayesinde daha da fazla arttırılabilir. Dekorasyon yapıldıktan sonra artan alan, banyonuzu hem daha verimli kullanmanıza hem de ferah bir ortama sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Banyo dekorasyon işlemlerinin bir diğer faydası ise alanın daha iyi bir yapıya sahip olmasıdır. Devamlı olarak zaman geçirdiğimiz ortamların iç karartıcı ve daraltıcı olmasını istemeyiz. Bu nedenle banyo dekorasyonu yaptırmanız banyonuzun daha ferah ve iç aydınlatıcı bir havaya sahip olmasını sağlayacaktır. Yapılan işlemlerden sonra da banyonuzda geçireceğiniz vakitler sizde daha iyi bir etki bırakacaktır. 

Hangi Durumlarda Banyo Dekorasyonu Yapmalıyım?

Genel olarak banyo dekorasyonu işlemleri işlevsiz banyolara yapılır. Burada bahsettiğimiz işlevsiz tabiri tabikide kullanılmayan banyolar için geçerli değildir. Her evin banyosunun farklı dizayn edildiğinden bahsetmiştik. Küçük çaplı evler veya eski evlerdeki banyoların alanları ve ışıklandırmaları oldukça eski kalabiliyor. Dekorasyon işlemi ise tam da bu nedenle çok önemli. 

Küçük ve dar yapıdaki banyoların daha işlevsel bir hal alabilmesi için küçük banyo dekorasyonu işlemleri gereklidir. Eğer sizin de banyonuz gerektiğinden daha dar ve iç karartıcı bir yapıdaysa küçük dekorasyonlar sayesinde banyonuzu daha iyi bir hale getirebilirsiniz. 

Eğer sadece küçük değişikliklerle kalmayıp banyonuzun tamamını dekore etmek istiyorsanız bir yapılacaklar listesi kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü banyoda birçok eşyanız bulunuyor. Bu nedenle tadilat sırasında birçok eşyanız kaybolabilir veya unutulabilir. Böyle bir durumla kalmamanız için liste yapmanız en doğru seçenek olacaktır. 

Banyo Dekorasyonunda Işıklandırmalar Nasıl Olmalı?

Işıklandırmalar bir ortamın havasını değiştirmede oldukça etkili işleve sahiplerdir. Bunun nedeni özellikle kapalı mekanlardaki aydınlatmanın insanlarda etkisinin olmasıdır. Bu sebeple banyo dekorasyonu yaptırırken aydınlatma için aldığınız ürünlere özen göstermelisiniz. Böylece banyoda yapılan dekorasyonun daha etkili bir hal almasını sağlayabilirsiniz. 

Aydınlatma ürünlerine bakmadan önce bilmeniz gereken şey aydınlatmanın çeşitleri olduğudur. Aydınlatma çeşitleri kullanılacağı ortamın havasını değiştirir. Bu nedenle banyonuz için alacağınız aydınlatma malzemelerini banyonuzun şekline ve boyutuna göre seçmelisiniz. 

 • Sport aydınlatma 
 • Direkt aydınlatma
 • Aplikler
 • Endirekt aydınlatma 

Aydınlatma çeşitleri her mekana göre farklı seçenekte bulunur. Her birinin farklı özellikleri ve ışıklandırmaları vardır. Bu nedenle banyo dekorasyon trendleri kapsamında alacağınız aydınlatma çeşidinin banyonuzla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 

Banyo Dekorasyonu İçin Eşya Seçimi Nasıl Olmalı?

Banyo dekorasyonu yaptırmaya karar verdiyseniz en önemli noktalardan bir tanesi eşyalardır. Sıfırdan veya küçük dekorasyonlar olsun hepsinde eşyaların uyumlu olması önemlidir. Çünkü eşyalar dekorasyonun önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu nedenle alınacak eşyaların doğru seçilmesi gerekiyor.

Eşyaların renkleri ve boyları banyonun alanına göre orantılı seçilmelidir. Çünkü dekorasyonun amaçlarından biri de ortamın daha ferah bir hal almasını sağlamasıdır. Bu nedenle de alınacak eşyaların boyutu önemlidir. 

Ayrıca alınacak eşyaların renkleri banyonuzda bir bütünlük oluşturmanız için oldukça etkilidir. Banyo dekorasyonu yaparken duvarlarda kullanacağınız renklerle eşyaların aynı renkte olması ortama ferah bir hava katacaktır. Bu nedenle alacağınız eşyaları banyo tadilatı yaptırmadan önce almamalısınız. 

Eşyalarınızı daha önceden almanız renk uyumsuzluğuna veya eşyaların fazla alan kaplamasına neden olabilir. Tadilat ve dekorasyon işlemleri tamamlandıktan sonra eksiklikleri belirliyerek uyumlu eşyalar alabilirsiniz. Bu hareket ortamın şıklığı ve görünüşünü büyük ölçüde etkileyecektir. 

Banyo Dekorasyon Aksesuarları

Banyo aksesuarları banyonuzdaki en önemli eşyalardandır. Bunun nedeni banyo dekorasyonu yaparken ortaya güzel bir görüntü çıkarabilmeniz için yardımcı materyallerimiz eşyalarımız olmasıdır. Fakat alacağınız eşyaların özelliklerine dikkat etmelisiniz. Çünkü dekorasyon işlemlerinin ilk kuralı eşyalar ve ortamın uyumlu olmasıdır. 

Alacağınız eşyaları dekorasyon işlemleri bittikten sonra almanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun nedeni dekorasyon işlemleri yapılırken renk uyumu veya boyutlarının yanlış seçimi ile banyonuza uymamasıdır. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için ilk önce yapmanız gereken eski eşyalarınızın veya değiştirilecek eşyalarınızın bir listesini yapmanız olacaktır. 

 • Bu sayede banyo dekorasyonu için alacağınız eşyalar banyonuzla uyumlu olur. Boyutları bakımından sorun yaşamazsınız. 
 • Eşyalarınızda farklı renkleri tercih edebilirsiniz. 
 • Renklerin birbirinden çok bağımsız ve farklı olmamasına dikkat etmelisiniz. 

Dekorasyonda Hangi Renkleri Tercih Etmeliyiz?

Banyo dekorasyonu yaptırırken seçeceğiniz renkler büyük önem taşır. Çünkü renkler, insanların gözünde oldukça önemli bir yere sahiptir. Renkler, biz farketmesekte ruh halimizi etkilerler. Bu nedenle de devamlı olarak bulunduğunuz ortamdaki renklere göre ruh haliniz değişiklik gösterir. 

Dekorasyon işlemleri yapılırken banyonuzun renklerini ve eşyaların renklerini de uyumlu seçmeniz gerekir. Duvar ve eşyaların renklerinin farklı olması yapılan banyo dekorasyonunu kötü yönde etkileyecektir. Renklerin birbirleri ile uyumlu olmaları ve göze daha şık bir halde görünmeleri için belirli renk kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. 

Banyo Dekorasyonunun Fiyatları

Banyo dekorasyonu fiyatları oldukça değişkenlik gösterir. Bunun en önemli nedeni alacağınız eşyadan seçeceğiniz duvar rengine kadar bir sürü seçeneğinizin olmasıdır. Eğer yapacağınız değişiklikler küçük çaplı ise oldukça az masraf yaparsanız. 

Fakat korkmanıza gerek yok. Banyonuzun tamamını dekore etmek istiyorsanız buna uygun bir çözüm bulunuyor. Seçeceğiniz eşyaları daha ucuza satan veya alacağınız boyayı daha ucuza alabileceğiniz yerler her zaman bulunur. 

Yani banyo dekorasyonu yaptırırken maliyet siz ne kadar isterseniz o kadar artacak veya azalacaktır. Seçeceğiniz eşyalar ve dekorlarla bu fiyatı bir nevi siz belirliyorsunuz. Bu sebeple de net bir fiyat aralığı söylemek doğru olmaz diyebiliriz. 

Kategoriler: [post_category]

Online Keşife Abone Ol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sürgülü Kapı Kilidi İle Kötü Niyetli Teşebbüslere Karşı Caydırıcı Önlem
Sürgülü Kapı Kilidi...
Güvenlik önlemleri alırken birçok kişinin aklına ilk olarak alarm veya gelişmiş kilit sistemleri geliyor. Bu sistemlerin…
İşletmeler için En Doğru Cam Kapı Kilit Sistemleri
İşletmeler için En...
Cam kapılar, modern ve estetik bir görünüm sağlamak amacı ile işletmeler tarafından kullanılan kapı modelleridir. Fakat…
Otomatik Kapı Kilidi Nerelerde Kullanılır?
Otomatik Kapı Kilidi...
Otomatik kapı kilidi sistemleri gündelik hayatta sıkça karşılaştığımız kilitleme mekanizmalarından bir tanesidir. Kullanımı oldukça yaygın olan…

Online Keşife Bültene Abone ol

Güncel Konular

Sürgülü Kapı Kilidi İle...
Güvenlik önlemleri alırken birçok kişinin aklına ilk olarak alarm veya…
İşletmeler için En Doğru...
Cam kapılar, modern ve estetik bir görünüm sağlamak amacı ile…
Otomatik Kapı Kilidi Nerelerde...
Otomatik kapı kilidi sistemleri gündelik hayatta sıkça karşılaştığımız kilitleme mekanizmalarından…
Dekorasyonda Sedef Boya Desenleri...
Dekorasyon işlemleri yaşam ve çalışma alanları için yapılan yeniliklerden bir…
Sivrisinekleri Uzaklaştırmanın Doğal Yolları
Yaz aylarının belkide en kötü durumlarından bir tanesi sivrisineklerin ortaya…

Dilediğiniz Makaleyi Bulun...

Online Keşif'teki çerezler hakkında?

Bu site, cihazınızda bilgi depolamak için çerezler kullanır – bazıları sitemizin çalışması için gereklidir, diğerleri ise siteyi ve reklamlarımızı geliştirmemize yardımcı olur, ancak siz izin vermedikçe gerekli olmayan çerezleri ayarlamayacağız.

Tercihlerinizde istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.