İşletmeler için En Doğru Cam Kapı Kilit Sistemleri

İşletmeler için En Doğru Cam Kapı Kilit Sistemleri

İşletmeler için En Doğru Cam Kapı Kilit Sistemleri

İşletmeler-için-En-Doğru-Cam-Kapı-Kilit-Sistemleri-2-Online-Keşif-1
Cam kapılar, modern ve estetik bir görünüm sağlamak amacı ile işletmeler tarafından kullanılan kapı modelleridir. Fakat birçok yerde kullanılan bu cam kapılar, işletmeler için bir konuda risk oluşturuyorlar. Cam kapılar her ne kadar estetik ve modern bir görünüme sahip olsalar da güvenlik açısından belirsizlikler olabiliyor. Bu sebeple cam kapılar için doğru kilit seçimi yapılması gerekiyor. Cam kapı kilidi seçimi güvenliğin sağlanması için tek seçenektir. Kullanılacak olan kilidin maksimum güvenlik sağlaması gerekiyor.
Kilit Noktalar
 • Güvenliğin sağlanması için cam kapı modellerinde maksimum güvenlikli kilit sistemlerinin kullanması gerekiyor. 
 • Kilitlerin sağladığı güvenliğin yanında kullanıcılar için kolay kullanım imkanının da bulunması gerekiyor. 
 • Cam kapılar estetik ve modern bir görünüm için tercih ediliyor. Bu sebeple kullanılacak kilidin de bu özelliklere uyması gerekiyor.
Yazı Konu Başlıkları

Güvenlik ve Estetiği Bir Arada Sunan Cam Kapı Kilitleri

Birçok yerde kullanılan cam kapılar, estetik ve modern tasarıma sahiptirler. Bu nedenle de sağladıkları bu eşsiz tasarım ile beraber güvenlik için de belirli standartlara sahip olmaları gerekiyor. Yani her ne kadar modern ve estetik bir yapıda olsalar da, güvenlik sağlamaları bir ihtiyaçtır. Çünkü cam kapılar dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı savunmasızlardır. Bu sebeple de maksimum güvenlikli cam kapı kilidi ile desteklenmeleri gerekiyor. 

Bu sayede kilitler ile desteklendikleri her yerde gönül rahatlığı ile kullanılabiliyorlar. Cam kapıların modern ve estetik yapıları sayesinde birçok yerde kullanılmaları kaçınılmazdır. Çünkü mekana farklı bir tasarım katmak için en uygun seçeneklerden biri haline gelmişlerdir. 

Cam Kapı Kilidi Neden Önemlidir?

Estetik ve modern bir görünüm sağlamak için ilk tercihlerden biri cam kapılar oluyor. Cam kapılar gerçekten de bir mekanın havasını değiştirmek için bile kullanılabiliyor. Sadece giriş kapıları yerine değil, balkon, köşe ve oda kapıları için de tercih ediliyorlar. Bu nedenle de artık neredeyse gündelik hayatta birçok yerde karşılaşılıyor. Cam kapılarda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kilit sistemleridir. 

Güvenliğin sağlanması için cam kapı kilidi sistemlerinin doğru seçilmesi büyük bir önem taşıyor. Çünkü cam kapılar güvenlik açısından üstün performansa sahip değillerdir. Bu sebeple de kilit sistemi ile desteklenmeleri gerekiyor. Bunun yanında koruma ve gizlilik için de alınabilecek önlemler cam kapı kilitleri ile birlikte çözülebiliyor. 

Cam Kapı Kilidi Sistemlerinin Avantajları

Cam kapı kullanmak isteyen birçok kişi tarafından çeşitli sorular ve sorunlar merak ediliyor. Güvenlik açısından duyulan endişeler bu listenin başında geliyor elbette. Bunun nedeni cam kapıların güvenlik açısından oldukça eksik olmalarıdır. Fakat cam kapı kilidi sistemleri sayesinde bu sorun ortadan tamamen kalkabiliyor. Bu sayede hem güvenlik sağlanıyor hem de görünümden vazgeçilmiyor. Genel olarak cam kapılarda kilit sistemleri kullanmanın birçok avantajı vardır. Her ne kadar savunmasız görünseler de, belirli güvenlik önlemleri sayesinde bu durum ortadan kalkıyor. Bu sistemlerin sağladığı avantajlar arasında şu maddeler bulunuyor;

 • Güvenlik
 • Estetik ve modern görünüm
 • Kullanım kolaylığı ve uzaktan erişim
 • Dayanıklılık

Gibi maddeler kullanıcılar için cam kapıların avantajlarını içeriyor. Kullanıldıktan sonra anlaşılacaktır ki cam kapılar aslında düşünüldüğü kadar güvenliksiz değildir. 

Farklı İşletmeler İçin Cam Kapı Kilitleri

Estetik ve modern bir görünüm elde etmek için kullanılan cam kapılar, şık bir görünüm sundukları için birçok farklı mekanda kullanılıyorlar. Fakat birçok yerde kullanılmasının yanında bazı endişeleri de beraberinde getiriyor. Güvenlik açısından kullanıcılarının kafasında soru işareti bırakan cam kapılar, kilit sistemleri ile desteklenmelidir. Bu noktada da doğru kilit sisteminin seçilmesi gerekiyor. Her işletme için farklı kilit sistemi tercih ediliyor. Doğru kilit sisteminin tercih edilmesi, güvenliğin artması için en iyi seçenektir.  

Zaten farklı işletmeler için de farklı kilit sistemleri uygundur. Cam kapı kilidi sistemleri her işletme için farklı özellikler sunuyor. Yani ihtiyaç duyulan özelliklerin bulunduğu bir sistem tercih etmek, istenilen güvenliği de artıracaktır. 

Cam Kapı Kilidi Çeşitleri Nelerdir?

Kilit sistemler her ortama ve mekana uygun bir şekilde üretiliyor. Güvenlik önlemleri almak için ilk akla gelen seçenek kilitlerdir. Cam kapılar güvenlik konusunda kullanıcıların kafasında soru işareti bırakabiliyor. Bu nedenle, kullanılacak olan mekana göre kilit çeşidi de seçilmelidir. Uygun kapı kilidinin seçilebilmesi için öncelikle kilit çeşitlerinin neler olduğu bilinmelidir. Cam balkon kapı kilidi veya diğer yerler için farklı kilit çeşitleri tercih edilmelidir. 

Bunun için tercih edilebilen birkaç tane kilit türü bulunuyor. Bu türlerin hepsi farklı ortamlar için ideal kilit özelliklerini sunuyor. Yani her biri cam kapı kilidi çeşitleri için ideal bir kilit mekanizması haline geliyor. Kilit çeşitleri şu şekildedir; 

 • Mekanik kilitler
 • Elektronik kilitler
 • Akıllı kilitler

Mekanik Kapı Kilitleri

Mekanik cam kapı kilitleri olarak adlandırılan sistemler, gündelik hayatta karşılaşılan en basit kilit sistemlerinden bir tanesidir. Cam kapılarda kullanılan bu kilit sistemleri neredeyse her yerde kullanılıyor. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olmasının yanında, nispeten diğer sistemlerle karşılaştırıldığında oldukça da ucuzdur. Bu nedenle de mekan içerisinde bulunan cam kapılarda mekanik kilitlerin kullanıldığı görülüyor. 

Çeşitli güvenlik seviyelerine sahip olması nedeniyle istenilen seviyede ayarlanabiliyor. Anahtar ile çalışan mekanik sistemler, güç kesintisi durumunda da çalışmaya devam ediyor. Ayrıca cam kapının bulunduğu yere göre de güvenlik seviyesi ayarlanabiliyor. Bu nedenle de istenilen her yer için mekanik cam kapı kilidi sistemi kullanılabiliyor. Kullanıcılar için de birçok avantaj sunuyor. 

Elektronik Kapı Kilitleri

Mekanik cam kapı kilitlerinden sonra en çok tercih edilen çeşitlerden biri de elektronik kapı kilitleridir. Cam kapılar için ihtiyaç duyulan güvenliği sağlamada elektronik kilitler maksimum performans gösterebiliyor. Kullanıcılarına sağladıkları avantajlar ile hem güvenlik hem de kullanım kolaylığı da sağlıyorlar. Mekanik sistemlerden daha gelişmiş olan elektronik sistemler cam kapı köşe kilidi olarak bile tercih ediliyor. 

Kartlı, şifreli ve parmak izli giriş seçenekleri bulunan elektronik sistemler kullanıcısı için kullanım kolaylığını ön planda tutar. Bir yandan da bu kolaylığın yanında güvenlik önlemlerini de akstamaz. Gelişmiş güvenlik önlemleri sayesinde dışarıdan gelen izinsiz veya davetsiz misafirlere karşı dayanıklıdır. Elektronik kilitlerin kullanıcı esnekliği sayesinde sadece bir kişi değil, aile veya grubun diğer üyeleri de biyometrik izlerini sisteme kaydedebiliyor. 

Akıllı Kapı Kilit Sistemleri

Diğer sistemler ile karşılaştırıldığında akıllı kilitler ön plana çıkıyor. Bunun nedeni hem sağladıkları güvenlik önlemleri hem de kullanıcı kolaylıklarıdır. Diğer sistemlerin de bu özelliklere sahip oldukları bahsedildi. Fakat akıllı cam kapı kilidi sistemlerinde bu durum biraz farklıdır. Akıllı sistemlerde sunulan güvenlik önlemleri diğer sistemlerde bulunmuyor. Biyometrik tarama, otomatik kilitleme ve uzaktan kontrol gibi birçok gelişmiş özellik bu sistemde mevcuttur. 

Uzaktan erişim ve biyometrik tarama özelliklerinin bulunması kullanıcılar açısından büyük bir avantaj sunuyor. Çünkü bu özellikler sayesinde anahtar kullanımı da ortadan kalkmış oluyor. Avantaj sağlayan bir diğer özellik ise otomatik kilitlenmesidir. Kapı kapandıktan sonra otomatik olarak kilitlenmesi güvenlik seviyesini artıran durumlardan bir tanesidir. 

Kapı Kilidi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam kapılar için kilit seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu noktalar, tercih edilecek kilit sisteminden maksimum verim almak için önemlidir. Yani kilit sisteminin kullanılacağı yerin güvenliğini kaldırabilmesi gerekir. Aksi takdirde yanlış bir kilit seçiminde istenilen güvenlik özellikleri sağlanamaz. Bu da birçok konuda sorun çıkmasına sebebiyet verebiliyor. Böyle durumların yaşanmaması için kilit seçiminde dikkat etmek büyük önem taşıyor. 

Cam kapı kilidi seçimi bir nevi kişisel güvenlik seçimi gibidir. İhtiyaç duyulan tüm etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Daha sonra da bu ihtiyaçları karşılayan bir sistemin tercih edilmesi gerekiyor. Çünkü aksi takdirde güvenlik açığı oluşur ve kullanım kolaylığı sağlanamaz. Bu durumda da sistemden istenilen verim alınamıyor. 

Güvenlik Seviyesi

Güvenlik seviyesi kilit sistemleri için en önemli noktadır. Kilit sistemlerinin kullanıcılarına sundukları güvenlik önlemleri, dışarıdan gelebilecek tüm etkenleri engellemesi gerekiyor. Bu nedenle de cam kapı kilidi için tercih edilecek sistemin ilk önce risk değerlendirmeden geçmesi gerekiyor. Kilit seçimi yapmadan önce mutlaka risk değerlendirmesi yapılmalıdır. Çünkü bu şekilde ihtiyaç duyulan kilit sistemi de ortaya çıkacaktır. 

Ayrıca tercih edilecek olan kilidin diğer özellikleri de önemli bir yere sahiptir. Kilitleme mekanizması kullanıcının isteğine göre seçilmelidir. Akıllı, mekanik veya elektronik sistemler arasında yapılacak tercih de önemlidir. Çünkü ihtiyaç duyulan güvenlik seviyesine göre bu sistemler arasından tercih yapılması gerekiyor. Aksi takdirde yanlış yapılan bir tercih güvenlik açığı oluşmasına sebebiyet verecektir. 

Kullanım Kolaylığı

Kilit sistemi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer noka ise kullanım kolaylığıdır. Kullanım kolaylığı kilitler için ayrı bir yere sahiptir. Birçok kişi kilitlerin kullanım kolaylığının ne olduğunu bilmiyor ve merak ediyor. Kilit sistemlerinin kolay kullanılabiliyor olması, rahat açma-kapama, kolay kilitlenme veya sorunsuz açılma aşamalarını içeriyor. Bu nedenle de kullanım kolaylığı cam kapı kilidi sistemlerinde önemli bir yere sahiptir. 

Erişim kontrolü verilen özellik de kullanım kolaylığının içerisinde yer alan bir diğer özelliktir. Elektronik akıllı kilit sistemleri ile çalışan cam kapı kilitlerinin uzaktan kontrol edilebiliyor olması kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Tamamen uzaktan kontrol edilen kilitler, kullanıcıların anahtar veya kapıyı kilitlemeyi unutma gibi durumlarını da ortadan kaldırıyor. 

Estetik Görünüm

Kilit sistemlerinde dikkat edilen nokta her ne kadar güvenlik olsa da, estetik görünüm de ihtiyaç duyulan özelliklerden bir tanesidir. Kullanıcıların birçoğu kilit seçimi yaparken kilidin veya kapının dış görünüşüne dikkat etmiyor. Fakat zamanla bu daha göze batar hale geliyor. Bu nedenle de en başta kilit seçimi yaparken mutlaka estetik bir görünüme sahip olmasına dikkat edilmelidir. 

Ayrıca cam kapı kilidi için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kapı tipidir. Cam kapı kilitleri için kullanılan kilitlerin farklı sistemleri mevcuttur. Bu nedenle de ihtiyaç duyulan kilidin tercih edilmesi gerekiyor. Estetik açıdan hoş durmasının yanında kilidin tamamen kapı ile uyumlu olması, maksimum performans gösterebilmesi için gereklidir. 

Bütçe

Kilit sistemlerinin birçok farklı özelliği ve türü olduğu bahsedilmişti. Bu tür ve özelliklere göre kilit sistemlerinin fiyatlarında da değişim görülüyor. Bu nedenle de kilit tercihi yapmadan önce bütçe kontrolü yapılması gerekiyor. Çünkü kilit sistemlerine ayrılan bütçeye göre alınan sistemler oldukça farklı özellikler sunabiliyor. Ayrıca çıkabilen ek masraflar da önceden düşünülmelidir. Montaj aşamasında veya sonrasında çıkabilen ek masraflardan mümkün olduğu sürece kaçınılması gerekiyor. 

Kapı Kilidi Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulumu yapılacak olan kapı kilidi sistemine göre kurulum aşamaları da değişiklik gösteriyor. Fakat genel olarak cam kapılar için kurulum aşamaları belirlidir. İlk öncelikle gerekli malzemelerin hazır hale getirilmesi gerekiyor. Bu malzemeler arasında şunlar vardır;

 • Kalem
 • Ölçüm bandı
 • Cam kapı kilidi
 • Matkap
 • Tornavida
 • Vida
 • Dübeller

Cam kapı kilidi veya cam kapı köşe kilidi gibi değişim aşamaları birbirleri ile benzerdir. Kilit yeri belirlendikten sonra delikler deliniyor. Daha sonra dübeller yerlerine yerleştiriliyor ve kilit gövdesi kapıya yerleştiriliyor. Sonraki adımda kilidin karşı tarafı yerine yerleştiriliyor ve kol takılıyor. Test aşamaları yapıldıktan sonra ise kurulum işlemi tamamlanmış oluyor. 

Cam Kapı Kilidi Fiyatları

Fiyat açısından oldukça esnek bir aralığa sahip olan cam kapıların kilitleri, özelliklerine göre değişiklik gösteriyorlar. Her sistem için gösterilen fiyatlar farklıdır. Bunun nedeni sistemin nasıl yapıldığı ve hangi özellikleri sunduğu ile alakalıdır. Bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda fiyatlardaki değişim de normal karşılanıyor. Çünkü kilit sistemleri uzun süre boyunca kullanılan ve oldukça hassas olan mekanizmalardan bir tanesidir. 

Özellikle de cam kapı kilidi fiyatları farklı aralıklara sahip olabiliyor. Bunu nedeni cam kapı kilitlerinin sunduğu özellikler ve yapılış aşamalarıdır. Türünden özelliğine kadar değişiklik göstermesi durumunda, fiyatlarında da değişiklikler görülüyor elbette. Bu nedenle de net bir fiyat bandı belirtilemiyor. Ancak kapı kilidi fiyatları göz önünde bulundurulduğunda fiyatları oldukça makul olacaktır. 

Cam Kapı Kilidi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Cam kapılar ve kilitleri hakkında birçok kullanıcının kafasına takılan sorular oluyor. Bu soruların çoğu güvenlik ile ilgili olsa da genel problemler arasında estetik görüntü dahi bulunuyor. Genel sorular arasında güvenlik önlemlerinin ne kadar yeterli olduğundan kapıların sağlamalığına kadar birçok etken de vardır elbette. Çünkü cam kapılar, çelik veya demir kapılara göre oldukça güvenliksiz olarak görülüyor. Bu nedenle de kullanıcıların kafasında soru işaretleri oluşmaya başlıyor. 

Kullanıcıların kafasında oluşan bu soru işaretleri, sıkça sorulan sorular olarak diğer kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu nedenle de sorulan ve merak edilen soruların sayısı da artıyor. Tabi ki de bunun bir diğer nedeni de cam kapıların diğer kapı türlerine göre daha az güvenli olmasıdır. 

Cam Kapı Sistemleri Güvenli midir?

Kullanıcılar tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu sistemlerin güvenli olup olmadıklarıdır. Cam kapılar düşünülenin aksine doğru kilit sistemi ile birlikte kullanıldıkları zaman oldukça güvenlidirler. Temperli cam gibi sağlam yapıdaki camların kullanılması ile birlikte alınan güvenlik önlemleri de artırılabiliyor. Ayrıca kullanılan kilit sistemine göre de bu durum aynıdır. Çünkü alınan önlemler ile birlikte tıpkı diğer kapılarda olduğu gibi cam kapılar da güvenli bir yapıya sahip oluyor. 

En İyi Cam Kapı Kilit Sistemi Hangisidir?

En iyi cam kapı balkon kilidi hangisidir veya hangi kilit en iyisidir sorusu da sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Bunun nedeni kullanıcıların direkt olarak en iyi ve en pahalı kilidin, en güvenlisi olacağını düşünmeleridir. Fakat bu düşünce oldukça yanlıştır. Kapı kilitleri bahsedildiği üzere farklı özelliklere sahip kalifiye sistemlerdir. Bu nedenle de sadece ihtiyaç duyulan özelliklerin olması, güvenlik sağlanması için yeterli olacaktır. Çünkü bu şekilde hem güvenlik sağlanır, hem de kullanıcının cebi de zarar görmez. 

Kategoriler: [post_category]

Online Keşife Abone Ol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Peyzaj Çalışmaları Nasıl Yapılır?
Peyzaj Çalışmaları Nasıl...
Genelde villa ve müstakil evlerin bahçe alanlarının düzenlenmesi peyzaj çalışmaları sayesinde daha işlevsel hale getirilir. Yaşam…
Split Klima Bakımı Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmelidir?
Split Klima Bakımı...
Havaların ısınması ile birlikte birçok kişinin aklına ilk olarak klima cihazları geliyor. Klimalar, havaların ısınmasıyla ihtiyaç…
Duşakabin Montajı Kolay Mı Kendim Yapabilir Miyim?
Duşakabin Montajı Kolay...
Birçok kişinin sıkça sorduğu sorulardan bir tanesi de kendi başıma duşakabin montajı nasıl yapılır sorusu oluyor.…

Online Keşife Bültene Abone ol

Güncel Konular

Peyzaj Çalışmaları Nasıl Yapılır?
Genelde villa ve müstakil evlerin bahçe alanlarının düzenlenmesi peyzaj çalışmaları…
Split Klima Bakımı Nasıl...
Havaların ısınması ile birlikte birçok kişinin aklına ilk olarak klima…
Duşakabin Montajı Kolay Mı...
Birçok kişinin sıkça sorduğu sorulardan bir tanesi de kendi başıma…
Pazarlama Nedir? Pazarlama ile...
Son zamanlarda sürekli olarak karşılaşılan pazarlama nedir ve dijital pazarlama…
Markalar Listesi ile Klima...
Gündelik hayatta klima kullanımı oldukça fazladır. Özellikle de yaz aylarının…

Dilediğiniz Makaleyi Bulun...

Online Keşif'teki çerezler hakkında?

Bu site, cihazınızda bilgi depolamak için çerezler kullanır – bazıları sitemizin çalışması için gereklidir, diğerleri ise siteyi ve reklamlarımızı geliştirmemize yardımcı olur, ancak siz izin vermedikçe gerekli olmayan çerezleri ayarlamayacağız.

Tercihlerinizde istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.