Alüminyum Havlupan Nedir?

Alüminyum Havlupan Nedir?

Alüminyum Havlupan Avantajları Online Keşif - 1
Alüminyum havlupan kapalı ortamlarda ısınma ihtiyacını karşılarken aynı zamanda havlu ve giysileri kurutmaya yardımcı bir araç. Önceleri daha çok otellerde karşımıza çıkan alüminyum havlupanlar:
Kilit Noktalar
 • Kolay ve hızlı ısınma sağlarken enerji tasarrufuna yardımcı olması,
 • Yerden tasarruf etmek istenilen alanlarda minimal yer kaplaması,
 • İstenilen ölçü ve renkte üretilerek aynı zaman dekoratif bir obje haline gelmesi,
 • Malzeme kalitesi sayesinde uzun ömürlü olması
Yazı Konu Başlıkları

gibi çeşitli faydaları sayesinde kolayca evlerde de kendisine yer buluyor.

Havlupanların farklı çeşitleri ve stilleri olsa da dayanıklılık faktörü göz önünde bulundurulduğunda alüminyum havlupanların uzun ömürlü bir kullanım sunduğunu söylemek mümkün. Özellikle banyo -mutfak gibi nemli alanlarda çabuk bozulmayan malzemesi ile daha çok tercih ediliyor. Kalitesi, görüntüsü, dizaynı ile oldukça şık bir görünüm sunan alüminyum havlupanlar, özellikle son yıllarda yaşam alanlarında da sıklıkla karşımıza çıkıyor. 

Neden Tercih Ediliyor?

Yerden yüksek, ince görünüme sahip alüminyum havlupan genellikle yerden tasarruf etmek istenilen alanlarda tercih edilir. Estetik görüntüsünün yanı sıra bulunduğu ortamı hızlıca ısıtır. Isınma ihtiyacının yanı sıra havlu, bornoz gibi giysileri kolayca kurutmada da kullanılır. Bu sayede sıklıkla yıkanmayan havlu gibi tekstil ürünlerinizin deforme olmalarının da önüne geçer. Deforme olmayan ve hızla kuruyan ürünlerin sıklıkla yıkanmaması, su, elektrik ve deterjan tasarrufu yapmanızı da sağlar. 

Alüminyum Havlupan Kullanım Alanları

Önceleri daha çok banyolarda tercih edilmesiyle karşımıza çıkan havlupanların değişen zaman içerisinde kullanım alanlarını genişlettiği görülüyor. Gelişen teknolojiler ve yenilenen tasarımlar farklı renk ve biçimlerde üretilmesine imkan sağlıyor. Üretimde yaşanan çeşitliliğin ve modern görünümün doğal bir sonucu olarak alüminyum havlupan günümüzde daha fazla tercih edilir hale geliyor. 

Farklı tarzlara hitap eden ürün çeşitliliği sayesinde hemen hemen her zevke hitap ediyor olduğunu söylemek mümkün.  Yenilenen ve estetik bir görünüme kavuşan alüminyum havlupanları yalnızca mutfak ve banyolarda değil aynı zamanda antre, yemek odası, oturma odası gibi alanlarda da görüyoruz. 

Bulunduğu ortamı hızlı bir şekilde ısıtması göz önünde bulundurulduğunda kullanıcıların zaman içerisinde neden daha fazla alanda tercih ettiği anlaşılıyor. Ürünün konumlandırılacağı alanda boya veya badana yapacaksanız bunu montaj öncesinde yapmanız tavsiye edilir ki bu da size ekstra kolaylık sağlar.

Alüminyum Havlupanın Faydaları

Kullanım alanlarının çeşitliliği her geçen gün artan ürün, mekanlarınızın havasına şıklık katarken kullanıcısına birçok avantaj da sunuyor. Alüminyum havlupan faydalarını incelediğimizde hem kullanıcı deneyimi açısından tüketicisine hem de sürdürülebilir çevre farkındalığı açısından enerji verimliliğine yarar sağladığını görebiliriz. Öne çıkan faydalarından bazıları:

 • Malzemesi sayesinde bulunduğu ortamı hızlı bir şekilde ısınma
 • Daha az enerji kullanımı sayesinde çevreyle dost 
 • Ekonomik açıdan tasarruf 
 • Kolay ve zahmetsiz temizlik
 • Dayanıklı ve kaliteli
 • Yer tasarrufu
 • Şık ve dekoratif görünüm sunması şeklinde sıralanabilir. 

Özel kaplamasından kaynaklanan modern görüntüsüyle ön plana çıkan ürün, malzeme kalitesiyle de uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunuyor. Yaşam alanlarının yalnızca daha uzun vakitlerinin geçirildiği odalarında değil banyo – mutfakta da dekorasyona açık ve bu alanlarda da şıklık arayışındaysanız alüminyum havlupanlar tam size göre bir seçim. Alüminyum havlupan ile stilinizi ve zevkinizi banyonuza da yansıtabilirsiniz.  

Alüminyum Havlupan Ölçüleri

Isınma ihtiyacınızı havlupan ile karşılamaya karar verdiğinizde öncelikle netleştirmeniz gereken durum tabi ki satın alacağınız havlupan alüminyum ölçüsü.  Ölçü seçiminizi yaparken öncelikle havlupanın konumlandırılacağı alanın ebatlarını, tavan yüksekliğini, eşya konumlandırmasını kısacası dekorasyonunu göz önünde bulundurulmalısınız. Tüm bu detayları netleştirdikten sonra montajın yapılacağı duvarı baz alabilirsiniz. Ürünün, 40×70, 40×100, 40×120, 40×150, 50×70 50×100, 50×120, 50×150, 60×100, 60×120, 60×150 cm gibi standart ölçüleri bulunuyor. 

Standart üretimlerin yanı sıra kişiye özel üretimler de yapılıyor. Kullanım alanlarınız, standart ölçülerin dışında ise alana özel ölçülerde alüminyum havlupan sipariş etmeniz daha yerinde olur. Ürün ölçülerinde olduğu gibi renklerinde de pek çok farklı seçenek bulunur. Zevkinize ve dekorasyonunuza uygun renkte olanı tercih edebilirsiniz. Alanın büyüklük ve küçüklüğüne uygun şekilde ölçü seçiminizi doğru bir şekilde netleştirdikten sonra havlupandan almak istediğiniz verimi maksimum düzeyde sağlayabilirsiniz. 

Alüminyum Havlupan Bakımı

Malzeme kalitesi sayesinde uzun ömürlü kullanılan alüminyum havlupan temizliği nasıl yapılıyor sorusunun yanıtı oldukça basit. Alüminyum havlupan temizlik ve hijyenini sağlamak için ekstra bir temizlik ürününe ya da ekipmanına ihtiyaç duyulmuyor. 

Kirli giysi sepetlerinden, çamaşır yıkama ve kurutma makinelerinden dökülen giysi havlarının yoğun olduğu banyolarda, havlupanınız sıklıkla tozlanır. Böyle durumlarda tozun nemli bir bezle silinmesi temizliği için yeterli olur. Kalorifer ya da dar alanlarda kullandığınız uzun, ince ve yumuşak uçlu fırçalarla da tozunu alabilirsiniz. Aralıklı profili sayesinde tozunu almak istediğinizde zorlanmadan tüm köşelerine ulaşabilir, havlupanınızın ilk günkü gibi temiz ve yeni görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Uzun yıllar kullanımı için geliştirilen özel kaplamasına zarar vermemek adına havlupan alüminyum temizliği sırasında deterjan, leke çıkarıcı, çamaşır suyu gibi kimyasal malzemeleri kullanmamanız oldukça önemli. Temizlik konusunda bu detaylara özen göstererek uzun soluklu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Alüminyum Havlupan Fiyatları

Isınma sistemlerinde birçok avantajından bahsettiğimiz alüminyum havlupan fiyatları tabii ki öncelikle markasına göre değişiklik gösterir. Bunun dışında alüminyum havlupan fiyatları belirlenirken birçok kriter mevcut.  

Havlupan alüminyum ölçüsü, fiyatının en önemli belirleyicisi. Ürünün büyük, küçük ya da ortalama bir ölçüde olması fiyatı üzerinde bir etken. Alüminyum havlupanın renk tercihi de fiyatını etkileyen başka bir unsur. 

Geçtiğimiz yıllarda sıklıkla beyaz rengin tercih edildiği bilinmekte. Dekorasyon ve ev modasında yaşanan gelişmelerle birlikte havlupan renklerinde de dönüşüme gidildi. Son dönemlerde yapıların iç ve dış dekorasyonunda ağırlıklı olarak kullanılan mat siyah, gri ve antrasit rengin tonları, havlupan rengi tercihlerinde de karşımıza çıkıyor. Farklı renklere yönelimden söz etmişken gold, bronz ve gümüş tonlarının da sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz. 

Tüm bu detaylar bir araya geldiğinde ürünün fiyatını etkiliyor. Havlupanı yalnızca ısınma amacına uygun olarak kullanmayı düşünmeyip aynı zamanda kullandığınız alana farklı bir hava katmasını amaçlıyorsanız son dönemde ön plana çıkan renkleri tercih edebilirsiniz. 

Alüminyum Havlupan Enerji Tüketimi

Günümüzde hem dünyanın sürdürülebilir enerji kaynaklarını iyi bir şekilde korumak hem de yakıt giderlerinden ekonomik olarak tasarruf etmek için enerji tüketimi oldukça önemli bir konu. Elektronik aletlerde enerji sınıfına göre enerji tüketimi ölçülebilmekteyken alüminyum havlupanlar ne kadar enerji tüketir sorusunu merak edebilirsiniz.

Bu noktada havlupanın harcadığı enerjiyi etkileyen etmenleri incelemek gerekir. İlk olarak ürünün konumlanacağı alanın metrekaresi enerji tüketimi açısından dikkate alınır. Ayrıca ürünün kullanılacağı binada ısı yalıtımının olup olmaması da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Havlupanı banyonuzda kullanacaksanız banyonuzda bulunan havalandırmanın, dışarıya göre daha sıcak olan apartman boşluğuna mı yoksa direkt bina dışına mı baktığı da farklı bir etken.

Odalarınızda kullanacaksanız montaj için cam ya da balkon kapısının bulunduğu duvarı tercih etmeniz yine enerji tüketimini arttırıcı bir detay. Tüm bu başlıklar ekseninde ısı kaybının iyice hesaplandığı alana uygun havlupan seçilerek enerji tüketiminde daha kontrollü ilerlenebilir. Renk, desen, şıklıkta olduğu kadar enerji tüketiminde de önemli faydalar sağlayan alüminyum havlupanları, dilerseniz ilgili satıcılardan ya da güvenilir internet sitelerinden sipariş ederek yaşam alanlarınıza ısı, konfor ve dizayn katabilirsiniz. 

Kategoriler: [post_category]

Online Keşife Abone Ol

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Damlama Sulama Sistemi ile Tarım Verimliliğini Artırma Yolları
Akıllı Damlama Sulama...
Akıllı damlama sulama sistemi tarım verimliliğini artırmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sistem sayesinde bitkilerin…
Doğalgaz Arıza Durumunda Ne Yapmalı?
Doğalgaz Arıza Durumunda...
Doğalgaz arızaları evimizde, iş yerimizde hatta sokakta karşımıza çıkabilecek can sıkıcı durumlardan biridir. Bu tür bir…
Yangın Tesisatı Nedir?
Yangın Tesisatı Nedir?
Yangın tesisatı, bir yapıda olası yangın durumlarında yangının erken tespiti, kontrol altına alınması ve yangın söndürme…

Online Keşife Bültene Abone ol

Güncel Konular

Akıllı Damlama Sulama Sistemi...
Akıllı damlama sulama sistemi tarım verimliliğini artırmak için oldukça etkili…
Doğalgaz Arıza Durumunda Ne...
Doğalgaz arızaları evimizde, iş yerimizde hatta sokakta karşımıza çıkabilecek can…
Yangın Tesisatı Nedir?
Yangın tesisatı, bir yapıda olası yangın durumlarında yangının erken tespiti,…
E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?
E-ticaret sitesi kurmak, günümüzde birçok kişinin ilgi duyduğu ve tercih…
E-ticaret Nasıl Yapılır? 20...
E-ticaret nasıl yapılır? E-ticaret, elektronik ortamda ürün veya hizmetlerin alınıp…

Dilediğiniz Makaleyi Bulun...

Online Keşif'teki çerezler hakkında?

Bu site, cihazınızda bilgi depolamak için çerezler kullanır – bazıları sitemizin çalışması için gereklidir, diğerleri ise siteyi ve reklamlarımızı geliştirmemize yardımcı olur, ancak siz izin vermedikçe gerekli olmayan çerezleri ayarlamayacağız.

Tercihlerinizde istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.